Tim Meridian Indiansa ove sezone beleži nezapamćene rezultate i može se reći da je seniorski tim već sada ostvario najveći uspeh u svojoj dvanaest godina dugoj istoriji.

Plasman u polufinale je ispunjenje zacrtanog cilja, međutim trenutna igra i forma daje Indiansima pravo da se nadaju i nečemu većem, ali kako igrači u timu govore, pritiska nema.

Istina, Indiansi su prošle sezone stigli do polufinala na impresivan način, međutim ove sezone tim pokazuje mnogo sigurniju igru u kojoj su sve pobede zabeležene bez većih neizvesnosti i prilično ubedljivim rezultatom.

Ono što daje na značaju ovakvim rezultatima je sigurno i činjenica da je tim iz Inđije ubedljivo najmlađi tim u Prvoj Ligi Srbije. Veliki je broj momaka koji i dalje imaju pravo nastupa ne samo u juniorskoj, već i u kadetskoj ligi. Na sve to treba dodati da među svim gradovima koji imaju klub američkog fudbala, Inđija je najmanje mesto. I zaista nije lako takmičiti se na tom polju sa ekipama iz daleko većih i univerzitetskih gradova.

Sezona je otvorena ubedljivom pobedom u Kikindi (6-40), a debi pred domaćom publikom doneo je veliku neizvesnost i poraz od Divljih Veprova iz Kragujevca. Bila je to po mnogim mišljenjima najbolja utakmica Indiansa u sezoni, kada je aktuelni šampion morao da se pomuči kako bi odneo pobedu sa Bronx Fielda (21-30). Još jedan težak protivnik i novi poraz usledili su četvrtom kolu protiv Vukova iz Beograda. Bio je to meč, gde su Indiansi imali prednost gotovo tri četvrtine, ali je višestruki šampion Srbije tada pokazao koliko iskustvo znači u takvim utakmicama. Vukovi su taj meč dobili preokretom u poslednjoj četvrtini (35-21).

U narednom kolu Indiansi dočekuju Bor Golden Bearse i rešavaju utakmicu rutinski u svoju korist (45-0). Šesto kolo i još jedan meč na Bronxu, ovog puta protiv Plavih Zmajeva iz Beograda. Meč specifičan po datumu odigravanja na dan gradske slave i fantastičnoj partiji raningbeka Petra Đurića koji je postigao tri tačdauna. Indiansi taj meč dobijaju (28-0) a meč će ostati upamćen i po tome što je gostujući tim nezadovoljan suđenjem napustio teren pred kraj treće četvrtine.

Nedelju dana kasnije, Indiansi su u zaostaloj utakmici prvog kola dočekali Jagodina Black Hornetse, bio je to meč koji je direktno odlučivao o konačnom plasmanu na tabeli i borbi za treće mesto. Tim iz Inđije je još jednom nošen igrom fantastične odbrane dobio direktnog konkurenta (38-6).

10. juna Indiansi putuju u Sremsku Mitrovicu i idu na megdan ekipi Legionara. Indiansi su ponovo briljirali u defanzivi i sremski derbi je okončan rezultatom (0-44) u korist gostiju.

Meridian Indiansi su tako regularni deo sezone završili skorom (5-2), a za pohvalu je da je tim iz Inđije primio najmanje poena u ligi, samo 77. Na to treba dodati i podatak da su Indiansi tri meča završili bez primljenih poena, a u dva navrata su protivniku dozvolili svega 6 poena na utakmici.

Zanimljiv podatak je i taj da su Indiansi na čak tri utakmice poene postizali iz svih sfera igre, napad (pas, trčanje), odbrana (vraćanje intersepcije) i specijalni timovi (fild-gol/vraćanje kikofa/panta).

Goran Zec
Treće mesto na tabeli znači i prednost domaćeg terena u Wildcard rundi. 24. juna na Bronx dolaze Mamuti iz Kikinde. Tim koji je došao vidno oslabljen i desetkovan nije imao šta da traži u našem gradu. Pri rezultatu (49-0) na kraju treće četvrtine, gosti su rešili da predaju meč, što se dešava po drugi put u sezoni pred publikom u Inđiji.

30. juna Indianse dočekuje polufinale kada će otići put Beograda gde će odmeriti snage sa Vukovima iz Beograda. Drugi polufinalni meč igra se u Kragujevcu dan kasnije između Divljih Veprova i Plavih Zmajeva.

Ovom prilikom pozivamo vernu publiku da nam se u što većem broju pridruži na stadionu BASK u Beogradu gde ćemo zajedničkim snagima probati da odemo korak dalje i plasiramo se u veliko finale. Takođe, zahvaljujemo se svim našim navijačima koji su nas bodrili tokom cele sezone, a veliko hvala dugujemo i opštinskoj upravi koja nam je obezbedila tribine sredinom ove sezone.