“Indiansi” su u 2. kolu Sportklub Superlige Srbije poraženi od ekipe “GAT Dukes” iz Novog Sada. Na terenu kod Osnovne škole “Jovan Popović” rezultat je bio 39:6 za goste.

Premijerni meč u najvišem rangu takmičenja na domaćem terenu za “Indianse” je prošao porazom. Novosadske “Vojvode” pokazale su se kao nadmoćan i u ovom trenutku nedostižan rival za Inđijce.

Za razliku od utakmice u Kragujevcu, kada su se “Indiansi” probudili u drugom poluvremenu, u ovoj se dogodilo suprotno. Veoma dobar start u prvom napadu, u kojem je domaći tim vešto kombinovao igru trčanjem i pasom, nije se nažalost rezultatski materijalizovao. Nakon što su Novosađani prvo poluvreme završili rezultatom 13:0, očekivalo se da će “Indiansi” u drugoj deonici pružiti čvršći otpor, sličan onom u Kragujevcu, i uspeti da se rezultatski približe gostujućem timu.

Međutim, “GAT Dukesi” su u trećoj i četvrtoj četvrtini postigli čak četiri tačdauna, naspram jednog za ekipu “Indiansa” i tako predupredili eventualni pritisak domaćina, koji se samo na momente i u pojedinim akcijama primećivao.

Ipak, imajući u vidu iskustvo današnjeg protivnika i njihove odlične importe (Demetrijus Samler i Orlando Veb) koji su i postigli prva četiri tačdauna, “Indiansima” se ne može prigovoriti srčanost i borbenost tokom celog meča. Pri tom, treba imati u vidu i izostanak Pola Luisa, pojačanja u redovima “Indiansa”, koji je zbog povrede meč pratio sa klupe.

Indians-Dukes-2

Tačdaun za “Indianse” postigao je Goran Zec nakon pasa kvoterbeka Blera Bleka, i to u poslednjoj četvrtini igre.

Naredni susret tim iz Inđije igra u Beogradu za vikend 26 / 27. aprila, a protivnik je ekipa “Blue Dragons”.

Inđija Indians – Novi Sad GAT Dukes 6:39 (0:13, 0:0, 0:13, 6:13)

Teren kod Osnovne škole “Jovan Popović”. Gledalaca: 200.