Utakmicom protiv „Legionara“ iz Sremske Mitrovice koja je odigrana u nedelju počela je nova sezona u Superligi koju su „Indiansi“ započeli pobedom od 14:13 i tako uspešno krenuli na put ka plejofu.

U veoma tvrdom meču u kome su dominirale odbrane vodila se velika borba za svaki jard. U prvom poluvremenu, u kome je napadu „Indiansa“ retko šta polazilo za rukom, jedine poene postigla je odbrana i to Vladimir Pažin trčanjem od 15 jardi nakon presečenog pasa. Drugo poluvreme nakon promene formacije i igre pasom „Indiansi“ više puta dolaze do endzone protivnika i jedine ali pobedničke poene postižu trčanjem QB Dejana Vujanića od 3 jarde što je nakon uspešnog pretvaranja za jedan poen pouzdanog Vladimira Dimitrijevića dovelo do konačnog rezultata 14:13.

Ono što raduje je odlična igra pojačanja i novih igrača u ovoj sezoni a pogotovo OL Miloša Stojanovića, kao i oba juniorska reprezentativca DL Nemanje Đorđevića (jedan sek) i Gorana Zeca, koji je nakon povrede iskusnog Kovačića preuzeo ulogu sejftija a takođe je imao odličnu partiju u specijalnim timovima.

Sledeći meč „Indiansi“ igraju 9/10. aprila takođe kao domaćini protiv ekipe „Spartanaca“ iz Subotice.

Kretanje rezultata:

Prva četvrtina

0 : 0

Druga četvrtina

7 : 0 – Pažin Vladimir (24), trčanje 15 jardi nakon presečenog pasa; PAT uspešan: Vladimir Dimitrijević (13)

7 : 7 – Kokar Nemanja (33), trčanje 3 jarde; PAT uspešan: Đukić Marko (2)

7 : 7 – Kraj druge četvrtine

Treća četvrtina

7 : 13 – Dokić Neven (11), trčanje 3 jarde, PAT neuspešan

14 : 13 – Vujanić Dejan (5), trčanje 3 jarde; PAT uspešan: Vladimir Dimitrijević (13)