Uzbudljivo sportsko takmičenje održano je juče na terenima FK Busk na Novom Beogradu pod nazivom „Otvoreno prvenstvo Beograda 2023“ u fleg fudbalu. Organizator ovog sjajnog događaja bio je Beogradski savez američkog fudbala, a turnir je okupio mlade dečake i devojčice u kategorijama U15 (pioniri) i U13 (petlići).

Klubovi koji su učestvovali sa svojim U15 timovima bili su Inđija Indians, Kragujevac Wild Boars, Bajmok Blacks, Zemun Plavi Zmajevi i Novi Beograd Orlovi.

• Inđija Indians – Bajmok Blacks 45:12

Na kraju, Inđija Indians osvojila je prvo mesto sa savršenim rezultatom od 4 pobede i nijednog poraza. Drugo mesto pripalo je ekipi Bajmok Blacks, dok je treće mesto osvojila ekipa Orlovi Novi Beograd. Kragujevac Wild Boars i Zemun Plavi Zmajevi zauzeli su četvrto i peto mesto.

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели Inđija Indians (@indjijaindians)

Za najboljeg igrača U15 turnira, glasovima svih trenera, izabran je Kosta Josipović!

U kategoriji U13, ekipa Novi Beograd Orlovi osvojila je prvo mesto sa impresivnim rezultatom od 4 pobede i nijednog poraza. Drugo mesto pripalo je ekipi Bajmok Blacks, dok je treće mesto osvojila ekipa Valjevo Vukodlaci. Inđija Indians zauzela je četvrto mesto, dok je Beograd Vukovi zauzeo peto mesto.

• Valjevo Vukodlaci – Beograd Vukovi 0:35

Takmičenje je bilo odlična prilika za najmlađe pionire da pokažu svoje veštine u fleg fudbalu kao i za petliće i trenere da se uigraju pred početak ovogodišnje fleg lige petlića koje počinje sledećeg vikenda.

ŽELIŠ DA TRENIRAŠ FLEG FUDBAL?
Dođi na trening! Utorkom i četvrtkom od 19h i subotom od 18:30h na terenu kod OŠ „Jovan Popović“.