Meridian Indiansi odbranili su šampionski naslov na tradicionalnom turniru Trofej Beograda. U finalu bili su bolji od vršnjaka iz Kraljeva, pobedivši ih sa 27 : 14.

Treće mesto i bronzanu medalju osvojili su SBB Vukovi iz Beograda, koji su u meču za 3. mesto nadigrali kikindsku ekipu Mammoths sa 33 : 6.

Indiansi su tako osvojili i sedmu medalju na Trofeju Beograda (dva zlata, tri srebra i dve bronze), a da se najbolji fleg fudbal trenutno igra u Inđiji, potvrdili su osvajanjem još jednog pobedničkog pehara u 2016. godini, posle šampionskih titula u Pionirskoj fleg ligi (U15) i Seniorskoj fleg ligi Srbije.

Finalisti turnira nagrađeni su komplet opremom, dok je trećeplasirani tim dobio lopte.

Na ovogodišnjem Trofeju Beograda prijavilo se 11 timova koji su bili podeljeni u dve grupe, a kako bi imale ravnomeran broj takmičara, Mladenovac Forestlanders i Beograd Bule Dragons nastupili su kao jedan tim – Forest-Dragons.

5. Forest-Dragons (0–4)

Po dve prvoplasirane ekipe „ukrstile” su snage u polufinalnim duelima, u kojima su postignuti sledeći rezultati:

Inđija Indians 33 12 Kikinda Mamuti
Kraljevo Royal Crowns 18 13 Vukovi Beograd

Zemun i hala Kulturno-sportskog centra Pinki bili su domaćini osmog po redu turnira u fleg fudbalu za uzrast dečaka i devojčica do 15 godina, a organizator takmičenja bio je Savez američkog fudbala Beograda (SAFB).

Turnir je svečano otvorio Goran Nišavić, predsednik Saveza američkog fudbala Beograda, u prisustvu predstavnika Opštine Zemun, zahvaljujući kojima je takmičenje uspešno organizovano.