SBB Vukovi su u polufinalu ubedljivo pobedili ekipu iz Inđije, Meridian Indians, sa 49 : 7, za šta im je praktično trebalo osam minuta u prvoj četvrtini, u kojoj su postigli čak četiri tačdauna.

Napad Indiansa bio je vrlo loš, a odbrana, koja je bila stub tima čitave sezone, popustila je u odlučnom trenutku. Kvoterbek Vukova Kari Verčer lako je pasom pronalazio svoje hvatače, dok je sjajni Mihailo Josović bio nezaustavljiv u osvajanju jardi trčanjem. Koliko su Vukovi bili ekspresni, govori i podatak da su gosti iz Inđije uspeli da im u meču osujete samo jedan drajv.

Posle prilično dinamičnog prvog poluvremena, usledilo je drugo koje je bilo obojeno brojnim kaznama i prekidima, što je oborilo dinamiku igre. Ipak, u pojedinim momentima Indiansi su imali dobrih poteza, pa je iz jednog takvog postignut jedini njihov tačdaun u meču.

49 : 7 — pas 10 yd, Verčer za Nikolu Simovića; PAT Stegnjaja

Nešto uzbudljivija utakmica odigrana je u Kragujevcu, gde su Wild Boarsi drugi put ove sezone nadigrali Blue Dragonse i izborili se za treće uzastopno finale.

Četrnaesti po redu Serbian Bowl igraće se već narednog vikenda. Datum, vreme i lokacija biće naknadno objavljeni.

Izvor: Saaf.rs