U 1. kolu Prve lige Srbije Klub američkog fudbala „Indians“ izgubio je od ekipe „GAT Dukes“ iz Novog Sada sa 21 : 7.

Meč koji se igrao na stadionu FK „Obilić“ u Novom Kneževcu bio je izuzetno neizvestan, no čini se da je iskustvo Novosađana i nekoliko lakih grešaka „Indiansa“ presudilo u korist „Vojvoda“.

GAT Dukes – Indians 21 : 7 (0 : 0, 14 : 0, 0 : 7, 7 : 0)

Odbrana „Indiansa“ uspešno je odolevala napadima protivnika u prvoj četvrtini susreta, da bi u drugoj prve poene i dva tačdauna prednosti postigla novosadska ekipa.

Jedini tačdaun na utakmici za ekipu „Indiansa“ postigao je u trećoj četvrtini novi kvoterbek Čarls Bab pasom od 14 jardi ka Goranu Zecu, koji je uspešno poentirao.

Dilemu pobednika ovog napetog i neizvesnog susreta otklonio je američki tandem „Dukesa“ Mak Kin – Pauel.

Kretanje rezultata

7 : 0 – Mario Šapurić trčanje 5 jardi; Vladimir Dimitrijević PAT
14 : 0 – Aleksandar Mak Kin pas 45 jardi ka Siniši Biliću; Dimitrijević PAT
14 : 7 – Čarls Bab pas 14 jardi ka Goranu Zecu; Zec PAT
21 : 7 – Mak Kin pas 17 jardi ka Vilu Pauelu; Dimitrijević PAT

„Indiansi“ narednu utakmicu igraju već predstojećeg vikenda 4 / 5. aprila protiv „Imperatora“ iz Niša. Vreme i mesto utakmice biće naknadno saopšteni.