Proteklog vikenda odigrane su utakmice 2. kola Juniorske lige Srbije. U grupi Sever slobodni su bili „Indiansi“, dok je u južnoj grupi pauzirala ekipa „Golden Bears“ iz Bora.

Za „Indianse“ su svakako najinteresantnije utakmice odigrane u okviru grupe Sever, gde će pokušati da izbore plasman u polufinale lige. U 2. kolu „Mamuti“ iz Kikinde su ugostili „Vukove“ iz Beograda, dok su mitrovački „Legionari“ na svom terenu igrali protiv „Pantera“ iz Pančeva.

Derbi 2. kola igrao se u Sremskoj Mitrovici, gde je domaća ekipa savladala Pančevo posle velikog preokreta u poslednjoj četvrtini, rezultatom 16:13; po četvrtinama 3:6, 0:0, 0:7, 13:0.

Na pomoćnom terenu gradskog stadiona u Kikindi „Mamuti“ su dočekali Beograđane. Posle poraza u prošlom kolu od „Indiansa“, „Vukovi“ su se pokazali u pravom svetlu, te pobednik ovog meča nijednog momenta nije doveden u pitanju. Beograđani su ubedljivo savladali domaćine rezultatom 28:2; po četvrtinama 0:14, 0:0, 0:14, 2:0.

Kada je u pitanju grupa Jug, derbi kola odigrao se u Čačku. Ekipa „Angel Warriors“ dočekala je „Wild Boarse“ iz Kragujevca, a zanimljivo je da je ovo bila premijerna utakmice za oba tima, s obzirom na to su „Ratnici“ iz Čačka bili slobodni u 1. kolu, a Kragujevčani nisu ni odigrali meč u Jagodini jer je ekipa „Strawberry Celts“ odustala od izlaska na teren.

Kako se i moglo očekivati, meč između ekipa iz Čačka i Kragujevca bio je više nego uzbudljiv, pun preokreta, da bi na kraju pobedu slavili „Divlji veprovi“. Gosti su značajnu prednost stekli tokom druge i treće četvrtine, „Anđeoski ratnici“ dali su sve od sebe da u poslednjoj nadomeste razliku, ali vremena više nije bilo – „Wild Boarsi“ su uspeli da sačuvaju prednost i pobedom od 28:20 upisali su svoje prve bodove. Po četvrtinama bilo je: 6:8, 0:6, 0:14, 14:0.

U drugom meču grupe Jug u Jagodini su se sastali domaća ekipa „Strawberry Celts“ i „Royal Crowns“ iz Kraljeva. Gosti su bez većih problema došli do drugog trijumfa, baš kao i u 1. kolu, kada su borski „Golden Bearsi“ poraženi sa ubedljivih 70:0. Sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu, kada su Kraljevčani postigli odlučujuću prednost. Na kraju, ubeležen je rezultat 37:0 za „Kraljevske krune“ (po četvrtinama 0:12, 0:22, 0:3, 0:0).

Posle dva odigrana kola, lidersku poziciju u grupi Sever imaju „Legionari“ iz Sremske Mitrovice, dok su „Indiansi“ na 2. mestu, ali sa utakmicom manje. U grupi Jug, na 1. mestu se nalazi Kraljevo „Royal Crowns“, a na 2. Kragujevac „Wild Boars“.

Tabele sa detaljnim poretkom timova u obe grupe možete pogledati na našim stranicama:

Naredno, 3. kolo Juniorske lige Srbije nastavlja se za vikend 12 / 13. oktobar, a svoju drugu utakmicu u sezoni „Indiansi“ igraju kod kuće protiv „Mamuta“ iz Kikinde.