Klub američkog fudbala „Inđija Indians“ zabeležio je četvrtu pobedu u nacionalnom prvenstvu. Na gostovanju u Požarevcu, ostvarena je još jedna pobeda protiv domaće ekipe – ovog puta rezultatom 8:33.

„Indiansi“ su utakmicu počeli prilično nesigurno. Iako je prva četvrtina završena prednošću našeg tima (0:7), na kraju prvog poluvremena domaća ekipa je uspela da konsoliduje redove, preokrene rezultat i pređe u blago vođstvo (8:7). Razlog nešto slabijeg početka utakmice bio je veliki broj sudijskih kazni za „Indianse“, ali i loše vremenske prilike.

Ipak, u drugom poluvremenu naš tim je uspeo da sigurnijom igrom napravi značajniju rezultatsku razliku i mirno privede kraju meč u Požarevcu, u kojem su, pored standardnih igrača, priliku da zaigraju imali i znatno mlađi momci.

Tok meča

Stadion: Hipodrom
Semafor: Požarevac – Indians 8:33 (0:7, 8:0, 0:13, 0:13)

I četvrtina
0:7 – pas Filipa Garsije 20 jardi ka Milanu Zoraji; PAT uspešan
II četvrtina

8:7 – vraćanje pokupljenog fambla, Miloš Raduljević, 50 jardi; pretvaranje za 2 poena uspešno
III četvrtina

8:14 – pas Filipa Garsije 40 jardi ka Polu Luisu; PAT uspešan
8:20 – Ivan Prskalo, trčanje 7 jardi
IV četvrtina

8:26 – Pol Luis, trčanje 5 jardi
8:33 – Filip Garsija, trčanje 1 jard; PAT uspešan

Sledeći meč „Indiansi“ igraju na domaćem terenu kroz dve nedelje, 26/27. maja. Protivnik je ekipa „Forestlanders“ iz Mladenovca koja je ove sezone već pobeđena rezultatom 33:40 u prvom duelu odigranom u Mladenovcu.