U nedelju su odigrani mečevi petog kola B divizije Superlige u američkom fudbalu. Na drugo mesto, na kome isti učinak od 3-1 ima i Mladenovac, probila se ekipa Inđije koja je u dramatičnom meču na Adi Ciganliji savladala beogradske „Gorštake“ sa 7:3. Domaćin susreta je imao prednost i bio u napadu dva minuta pre kraja, ali je izgubljena lopta pred protivničkom endzonom skupo plaćena: „Indijanci“ su u preostalom vremenu „osvojili“ ceo teren, a onda trčanjem kvoterbeka Dejana Vujanića došli do pobede 15-ak sekundi pre završetka utakmice. Na teren je posle duže pauze istračao i iskusni kiker Indiansa Vladimir Dimitrijević a zabeležen je i odličan nastup novajlije u redovima Inđije, raninbeka, Petra Đurića. Sledeća utakmica „crvenih“ po rasporedu zakazana je za subotu 22. maja u Inđiji protiv Kikindskih „Mamuta“.

Milan Zoraja

„Nisam očekivao ovako težak meč, a na kraju je bio jedan od najtežih do sada. Odbrana Gorštaka je tokom celog meča vršila veliki pritisak na koji mi nismo imali adekvatan odgovor u provom poluvremenu. Uz malo sreće i odličnu igru naše odbrane ostvarili smo značajnu pobedu. Ono što raduje pred poslednja dva meča u sezoni jeste da je ekipa Indiansa pokazala da ima karakter i da igra svaki meč ozbiljno do poslednje sekunde.“ – izjavio je jedan od zapaženijih igrača u napadu Inđije, vajdrisiver, Milan Zoraja.

SEMAFOR

Beograd Hajlenders – Inđija Indians 3:7 (0:0, 0:0, 0:0, 3:7)

1. četvrtina:

2. četvrtina:

3. četvrtina:

4. četvrtina:

3:0 fild-gol Andrija Veljković

3:7 Dejan Vujanić, trčanje 1 jarda; PAT uspešan: Vladimir Dimitrijević

TABELA: Novi Kneževac 4-0, Mladenovac i Inđija 3-1, Spartanci 3-2, Kikinda 0-2, Hajlenders 0-3, Lavovi 0-4